Filippin Respublikasının Prezidenti Ferdinand Markosdan
Yenidən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti seçilməyiniz münasibətilə Filippin hökuməti və xalqı adından Sizə ən səmimi təbriklərimi çatdırıram.
Sülhün və sabitliyin qorunub saxlanılması, Azərbaycan dövləti və xalqı üçün daha çox inkişafa, rifaha nail olunması kimi vacib missiyanızda Sizə uğurlar arzulayıram.
Xalqlarımızın mənafeyi naminə qarşılıqlı maraq doğuran sahələrdə birgə çalışaraq Filippin ilə Azərbaycan arasında daha sıx ikitərəfli əlaqələrin inkişaf etdirilməsinə sadiqliyimi bir daha təsdiq edirəm.

От Президента Республики Филиппины Фердинанда Маркоса
От имени правительства и народа Филиппин передаю Вам самые искренние поздравления по случаю Вашего переизбрания Президентом Азербайджанской Республики.
Желаю Вам успехов в Вашей важной миссии по сохранению мира и стабильности, достижению еще большего развития, процветания Азербайджанского государства и народа.
Еще раз подтверждаю приверженность развитию более прочных двусторонних отношений между Филиппинами и Азербайджаном на благо наших народов, работая совместно в сферах, представляющих взаимный интерес.