İlham Əliyev Bosniya və Herseqovinanın Rəyasət Heyətinin serb üzvü Jelka Tsviyanoviçi qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev martın 14-də Bosniya və Herseqovinanın Rəyasət Heyətinin serb üzvü Jelka Tsviyanoviçi qəbul edib.
Jelka Tsviyanoviç İlham Əliyevi prezident seçkilərində qələbəsi münasibətilə təbrik etdi və fəaliyyətində uğurlar arzuladı.
Prezident İlham Əliyev təbriklərə görə minnətdarlığını bildirdi.
Dövlətimizin başçısı Bosniya və Herseqovinaya ötən il rəsmi səfərini və səfər zamanı aparılmış müzakirələri məmnunluqla xatırladı.
Görüşdə ölkələrimiz arasında əlaqələrin bütün sahələrdə inkişafından məmnunluq ifadə olundu. Azərbaycanın Balkan regionu ilə əlaqələrinin, bu xüsusda Bosniya və Herseqovina ilə əməkdaşlığının inkişafı xüsusi qeyd edildi. Ölkələrimiz arasında enerji, investisiyalar, nəqliyyat, logistika, turizm və digər sahələrdə əməkdaşlıq məsələləri ilə bağlı fikir mübadiləsi aparıldı.
Söhbət zamanı XI Qlobal Bakı Forumunun əhəmiyyətinə toxunuldu. Jelka Tsviyanoviç bu tədbirdə çox aktual məsələlərin müzakirə olunduğu vurğuladı.

Ильхам Алиев принял сербского члена Президиума Боснии и Герцеговины Жельку Цвиянович
14 марта Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял сербского члена Президиума Боснии и Герцеговины Жельку Цвиянович.
Желька Цвиянович поздравила Ильхама Алиева с победой на президентских выборах и пожелала ему успехов в деятельности.
Президент Ильхам Алиев выразил признательность за поздравления.
Глава государства с удовлетворением вспомнил свой прошлогодний официальный визит в Боснию и Герцеговину и обсуждения, проведенные в рамках визита.
На встрече было выражено удовлетворение развитием связей между нашими странами во всех областях. Было особо отмечено развитие связей Азербайджана с Балканским регионом, в частности сотрудничество с Боснией и Герцеговиной. Состоялся обмен мнениями по вопросам сотрудничества между двумя странами в энергетической, инвестиционной, транспортной, логистической, туристической и других сферах.
В ходе беседы было затронуто значение XI Глобального Бакинского форума. Желька Цвиянович подчеркнула, что на этом мероприятии обсуждаются очень актуальные вопросы.