İlham Əliyev Sosialist İnternasionalının baş katibini qəbul edib
Sosialist İnternasionalının baş katibi Luis Ayala ölkəmizdə birinci Avropa Oyunlarının yüksək səviyyədə təşkil olunduğunu və yarışların dünyada maraqla izlənildiyini vurğuladı. O, Azərbaycan idmançılarının çoxlu medal qazanmalarının önəmini qeyd etdi.
Dövlət başçısı bu mötəbər idman yarışında Avropanın 50 Olimpiya komitəsinin, 6 minə yaxın idmançının və xeyli sayda qonaqların iştirakının əhəmiyyətini vurğuladı.
Görüşdə birinci Avropa Oyunlarının xalqlar arasında əlaqələrin genişləndirilməsi işinə verdiyi töhfənin əhəmiyyəti qeyd olundu, Azərbaycan-Sosialist İnternasionalı əməkdaşlığının perspektivləri ilə bağlı məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.

Ильхам Алиев принял генерального секретаря Социнтерна
Генеральный секретарь Социнтерна Луис Айала подчеркнул, что первые Европейские игры организованы на высоком уровне и их с интересом наблюдают в мире. Он отметил важность того, что азербайджанские спортсмены завоевали большое количество медалей.
Глава государства подчеркнул значение участия в этих престижных спортивных соревнованиях 50 Олимпийских комитетов Европы, около 6 тысяч спортсменов и многочисленных гостей.
На встрече было отмечено значение вклада первых Европейских игр в расширение связей между народами, состоялся обмен мнениями по вопросам, связанным с перспективами сотрудничества между Азербайджаном и Социнтерном.