İlham Əliyev Vyetnamın Azərbaycanda yeni təyin olunmuş səfirinin etimadnaməsini qəbul edib
Prezident İlham Əliyev Vyetnam Sosialist Respublikasının ölkəmizdə yeni təyin olunmuş fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Nquyen Than Şonun etimadnaməsini qəbul edib.
Səfir Nquyen Than Şon fəxri qarovul dəstəsinin qarşısından keçdi.
Nquyen Than Şon etimadnaməsini Prezident İlham Əliyevə təqdim etdi.
Dövlətimizin başçısı Vyetnam Sosialist Respublikasına ötənilki səfərini, orada Azərbaycan nümayəndə heyətinə göstərilən yüksək qonaqpərvərliyi və aparılan səmərəli müzakirələri məmnunluqla xatırladı. Yüksək səviyyəli qarşılıqlı təmasların ölkələrimiz arasında əlaqələrin dinamik və uğurlu inkişafının göstəricisi olduğunu deyən Prezident İlham Əliyev mövcud əlaqələrin hazırkı vəziyyətinin razılıq doğurduğunu qeyd etdi. Prezident İlham Əliyev səfirin fəaliyyətinin ikitərəfli münasibətlərin gücləndirilməsi işinə töhfəsini verəcəyinə əminliyini ifadə etdi.
Səfir Nquyen Than Şon Vyetnam Sosialist Respublikasının Prezidenti Truonq Tan Sanqın salamlarını və ən xoş arzularını Prezident İlham Əliyevə çatdırdı. Nquyen Than Şon ölkəsinin Azərbaycan ilə dostluq və əməkdaşlıq əlaqələrinin gücləndirilməsində və daha da inkişaf etdirilməsində maraqlı olduğunu qeyd etdi. Prezident İlham Əliyevin Vyetnama səfərinin onlarda xoş təəssürat yaratdığını deyən səfir ölkəsində ulu öndər Heydər Əliyevi və onun rəhbərliyi dövründə Azərbaycanın əldə etdiyi uğurları çox gözəl xatırladıqlarını bildirdi.
Dövlətimizin başçısı İlham Əliyev Prezident Truonq Tan Sanqın salamlarına və ən xoş arzularına görə minnətdarlığını bildirdi, onun da salamlarını Vyetnam dövlətinin başçısına çatdırmağı xahiş etdi.

Ильхам Алиев принял верительные грамоты новоназначенного посла Вьетнама в Азербайджане
Президент Ильхам Алиев принял верительные грамоты новоназначенного чрезвычайного и полномочного посла Социалистической Республики Вьетнам в нашей стране Нгуена Тхан Шона.
Посол Нгуен Тхан Шон обошел строй почетного караула.
Нгуен Тхан Шон вручил свои верительные грамоты Президенту Ильхаму Алиеву.
Затем состоялась беседа Президента Азербайджана Ильхама Алиева с послом.
Глава государства с удовлетворением вспомнил о своем прошлогоднем визите в Социалистическую Республику Вьетнам, высоком гостеприимстве, оказанном там азербайджанской делегации, и проведенных плодотворных обсуждениях. Отметив, что взаимные контакты высокого уровня являются показателем динамичного и успешного развития связей между нашими странами, Президент Ильхам Алиев подчеркнул, что нынешний уровень связей вызывает удовлетворение. Президент Ильхам Алиев выразил уверенность в том, что деятельность посла внесет свой вклад в усиление двусторонних отношений.
Посол Нгуен Тхан Шон передал Президенту Ильхаму Алиеву приветствия и самые добрые пожелания Президента Социалистической Республики Вьетнам Чыонга Тан Шанга. Нгуен Тхан Шон отметил, что его страна заинтересована в усилении и дальнейшем развитии дружественных связей и сотрудничества с Азербайджаном. Подчеркнув, что визит Президента Ильхама Алиева во Вьетнам произвел на них приятное впечатление, посол сказал, что в его стране прекрасно помнят великого лидера Гейдара Алиева и успехи, достигнутые Азербайджаном в период его руководства.
Глава государства Ильхам Алиев выразил признательность за приветствия и самые добрые пожелания Президента Вьетнама Чыонга Тан Шанга и просил передать его приветствия Президенту Вьетнама.