İlham Əliyev Sosialist İnternasionalının baş katibini qəbul edib
Sosialist İnternasionalının baş katibi Luis Ayala Azərbaycan Sosial Demokrat Partiyasının 25 illik yubiley konfransında iştirak etmək üçün ölkəmizə səfərindən məmnun olduğunu bildirdi. O, Azərbaycana səfərindən ötən dövr ərzində ölkəmizdə gedən böyük inkişaf proseslərinin onda dərin təəssürat yaratdığını dedi.
Prezident İlham Əliyev Azərbaycanda bütün sahələrin inkişafı ilə bağlı əldə olunan nailiyyətlərdən danışdı.
Görüşdə beynəlxalq əməkdaşlığın perspektivləri ilə bağlı məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.

Ильхам Алиев принял генерального секретаря Социалистического интернационала
Генеральный секретарь Социалистического интернационала Луис Аяла выразил удовлетворение своим визитом в нашу страну для участия в 25-летней юбилейной конференции Социал-демократической партии Азербайджана. Он сказал, что большие процессы развития, произошедшие в нашей стране за минувший после его визита в Азербайджан период, произвели на него глубокое впечатление.
Президент Ильхам Алиев рассказал о достигнутых успехах, связанных с развитием всех сфер в Азербайджане.
На встрече состоялся обмен мнениями по вопросам, касающимся перспектив международного сотрудничества.