İlham Əliyev Filippinin Azərbaycanda yeni təyin olunmuş səfirinin etimadnaməsini qəbul edib
Prezident İlham Əliyev Filippin Respublikasının ölkəmizdə yeni təyin olunmuş fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Maria Rovena Mendoza Sançezin etimadnaməsini qəbul edib.
Səfir Maria Rovena Mendoza Sançez fəxri qarovul dəstəsinin qarşısından keçdi.
Maria Rovena Mendoza Sançez etimadnaməsini Prezident İlham Əliyevə təqdim etdi.
Fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Maria Rovena Mendoza Sançez Filippin Respublikasının Prezidenti III Beniqno Akinonun salamlarını dövlətimizin başçısına çatdırdı. Ölkələrimiz arasındakı dostluq əlaqələrindən danışan səfir xalqlarımızın ümumi dəyərlərə malik olduğunu məmnunluqla qeyd etdi.
Azərbaycan ilə Filippin arasında ikitərəfli münasibətlərin inkişafını yüksək dəyərləndirən Prezident İlham Əliyev əlaqələrimizin müxtəlif istiqamətlərdə, o cümlədən siyasi, iqtisadi, humanitar və digər sahələrdə genişləndirilməsi üçün yaxşı imkanların olduğunu dedi.
Dövlətimizin başçısı Prezident III Beniqno Akinonun salamlarına görə minnətdarlığını bildirdi, onun da salamlarını Filippinin dövlət başçısına çatdırmağı xahiş etdi.

Ильхам Алиев принял верительные грамоты новоназначенного посла Филиппин в Азербайджане
Президент Ильхам Алиев принял верительные грамоты новоназначенного чрезвычайного и полномочного посла Республики Филиппины в нашей стране Марии Ровены Мендоза Санчес.
Посол Мария Ровена Мендоза Санчес обошла строй почетного караула.
Мария Ровена Мендоза Санчес вручила Президенту Ильхаму Алиеву свои верительные грамоты.
Чрезвычайный и полномочный посол Мария Ровена Мендоза Санчес передала главе государства приветствия Президента Республики Филиппины Бенигно Акино III. Говоря о дружественных связях между нашими странами, посол с удовлетворением отметила, что у наших народов общие ценности.
Высоко оценив развитие двусторонних отношений между Азербайджаном и Филиппинами, Президент Ильхам Алиев сказал, что имеются хорошие возможности для расширения наших связей в различных направлениях, в том числе в политической, экономической, гуманитарной и других сферах.
Глава нашего государства выразил признательность за приветствия Президента Бенигно Акино III и просил передать его приветствия главе государства Филиппин.