İlham Əliyev Böyük Britaniyanın keçmiş müdafiə naziri, parlamentin üzvü Liam Foksu qəbul edib
Prezident İlham Əliyev Böyük Britaniyanın keçmiş müdafiə naziri, parlamentin üzvü Liam Foksu qəbul edib.
Görüşdə Liam Foks bildirdi ki, coğrafi və geosiyasi baxımdan əlverişli ölkə olan Azərbaycanın getdikcə əhəmiyyəti daha da artır. O, müəllifi olduğu kitabı dövlətimizin başçısına təqdim etdi.
Ölkəmizin siyasi və iqtisadi baxımdan uğurla inkişaf etdiyini diqqətə çatdıran Prezident İlham Əliyev Azərbaycanın mövqeyinin daha da möhkəmləndiyini məmnunluqla vurğuladı.
Görüşdə ölkələrimiz arasında ikitərəfli əlaqələrin inkişafı, beynəlxalq və regional məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.

Ильхам Алиев принял бывшего министра обороны Великобритании, члена парламента Лиама Фокса
Президент Ильхам Алиев принял бывшего министра обороны Великобритании, члена парламента Лиама Фокса.
На встрече Лиам Фокс отметил, что значение Азербайджана, являющегося благоприятной страной с географической и геополитической точки зрения, все более возрастает. Он преподнес главе государства свою книгу.
Президент Ильхам Алиев, констатировав успешное политическое и экономическое развитие нашей страны, с удовлетворением подчеркнул еще большее укрепление позиций Азербайджана.
На встрече состоялся обмен мнениями о развитии двусторонних связей между нашими странами, международных и региональных вопросах.