İlham Əliyev Bakının Binəqədi rayonunda 182 nömrəli məktəbin yeni binasının açılışında iştirak edib
Prezident İlham Əliyev sentyabrın 13-də Bakının Binəqədi rayonunda 182 nömrəli tam orta məktəbin yeni binasının açılışında iştirak edib.
Dövlət başçısı məktəbin yeni binasının rəmzi açılışını bildirən lenti kəsdi.
Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı Hacıbala Abutalıbov görülən işlərlə bağlı Prezident İlham Əliyevə məlumat verdi.
Bildirildi ki, məktəbin əvvəlki binası 1962-ci ildə inşa edilmişdi. 31 sinif otağından ibarət məktəb 800 yerlik olub. Məktəbin binası yararsız vəziyyətdə olduğundan sökülərək 3 mərtəbədən, 65 sinif otağından ibarət müasir bina inşa olunub və yeni dərs ilində şagirdlərin istifadəsinə veriləcək. 1300 şagird yerlik yeni binada 10 fənn kabineti yaradılıb. Bütün sinif otaqları ən müasir standartlar səviyyəsində olan məktəb zəruri avadanlıq və dərs ləvazimatları ilə təchiz edilib. Təhsil müəssisəsində yeni istilik və işıqlandırma sistemləri quraşdırılıb. Bu məktəbdə də idmanın müxtəlif növlərinin öyrədilməsi üçün müasir zal və meydançalar var.
Dövlət başçısı məktəbin sinif otaqlarına, fənn kabinetlərinə baxdı, yaradılan şəraitlə yaxından tanış oldu.

Ильхам Алиев принял участие в открытии нового здания школы полной средней номер 182 в Бинагадинском районе Баку
13 сентября 2014, 18:35
Глава государства разрезал ленту в знак открытия нового здания школы.
Глава Исполнительной власти города Баку Гаджибала Абуталыбов проинформировал Президента Ильхама Алиева о проделанной работе.
Было отмечено, что прежнее здание школы построено в 1962 году. Школа, состоявшая из 31 классной комнаты, была рассчитана на 800 мест. Здание школы находилось в непригодном состоянии, поэтому было снесено, а на его месте построено современное трехэтажное здание, состоящее из 65 классных комнат, которое будет передано учащимся в новом учебном году. В новом здании на 1300 ученических мест созданы 10 предметных кабинетов. Школа, все классные комнаты которой находятся на уровне самых современных стандартов, оснащена необходимым оборудованием и учебными принадлежностями. В учебном заведении сооружены новые системы отопления и освещения. Здесь также есть современный спортзал и площадки для занятий различными видами спорта.
Глава государства посмотрел классные комнаты, предметные кабинеты школы, ознакомился с созданными условиями.