İlham Əliyev “Dalğa Beach-Aqua Park” ailəvi istirahət mərkəzinin açılışında iştirak edib
Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva “Dalğa Beach-Aqua Park” ailəvi istirahət mərkəzinin açılışında iştirak ediblər.
Paytaxtın Xəzər rayonunun Mərdəkan qəsəbəsində yeni inşa edilmiş “Dalğa Beach-Aqua Park” xidmətin müxtəlifliyi və quruluşunun cazibədarlığı ilə fərqlənir.
Ailəvi istirahət parkında yaradılan şəraitlə bağlı dövlətimizin başçısına məlumat verildi. Qeyd edildi ki, “Dalğa Beach-Aqua Park”ın ümumi sahəsi 68 min kvadratmetrdir. Ərazisinə görə bu, Azərbaycanda ən böyük Aqua Parkdır. Xəzər dənizinin sahilində yerləşən istirahət mərkəzi nəfis tərtibatda, orijinal üslubda inşa olunub. İstirahət kompleksində ümumi sahəsi 12 min kvadratmetr olan 7 hovuz yaradılıb. Bu hovuzlarda qonaqlar süni dalğalar vasitəsilə sörfinqlə məşğul ola biləcəklər.
Hovuzlarda 7 su attraksionu quraşdırılıb. Burada balacaların mənalı istirahəti üçün 700 kvadratmetr sahəsi olan hovuz və digər əyləncə qurğuları yaradılıb. İstirahət edənlərə xidmətin ən müasir səviyyədə təşkili üçün kompleksdə çoxlu sayda restoran və xidmət obyektləri inşa edilib. “Dalğa Beach-Aqua Park”ın Disco Klubunda dünyanın məşhur şirkətlərinin səs və işıq effektləri avadanlığı quraşdırılıb. Bu isə Disco Klubda müxtəlif səpkili əyləncəli şou və proqramları təşkil etməyə imkan verir.
Qonaqların istirahətinin mənalı təşkili üçün ərazidə hər şey yüksək zövqlə tərtib olunub. Rəngarəng yaşıllıq guşələri, hovuzların əlverişli arxitektura ilə salınması istirahət üçün buraya üz tutanlarda gözəl əhval-ruhiyyə yaradacaq. İstirahət mərkəzinə gələnlərə buradakı restoranlarda Azərbaycan və dünya mətbəxinin nümunələri, həmçinin dəniz məhsullarından hazırlanmış müxtəlif çeşidli yeməklər təklif olunacaq. Yeni istirahət mərkəzini fərqləndirən əsas cəhətlərdən biri də burada daimi fəaliyyət göstərən və orijinallığı ilə seçilən su attraksionunun olmasıdır.
Dövlət başçısı və xanımı dənizin içində inşa edilmiş “Mayak” restoranında da oldular. Bu iaşə obyekti xidmətin orijinal təşkili ilə yanaşı, Bakının köhnə mayaklarının arxitektura üslubunda tikilməsi ilə də diqqəti cəlb edir. Buradan Xəzərə açılan mənzərə istirahətə gələnlərdə xoş ovqat yaradacaq.
İstirahət mərkəzində 26 min kvadratmetr sahəsi olan çimərlik zonası da var.
“Dalğa Beach-Aqua Park” kompleksində VIP-house da inşa olunub. Burada müştərilərin rahatlığını tam təmin etmək məqsədilə hərtərəfli şərait yaradılıb. VIP-house-un pəncərələrindən Xəzər dənizinə və istirahət mərkəzinə gözəl mənzərə açılır.
Təmiz hava və füsunkar dəniz mənzərəsinə malik “Dalğa Beach-Aqua Park” yerli və xarici turistlərin sevimli əyləncə və istirahət məkanına çevriləcək. Bu obyektin istifadəyə verilməsi Bakının turizm potensialını artırmaq və şəhərimizə gələn qonaqların istirahətini mənalı təşkil etmək baxımından da mühüm əhəmiyyət daşıyır. Belə müasir infrastrukturla təchiz edilən ailəvi istirahət məkanının “Bakı-2015” ilk Avropa Oyunları ərəfəsində açılması bu yarışlarla bağlı paytaxtımıza gələn turistlərdə ölkəmiz haqqında yaranacaq təəssüratları daha da zənginləşdirəcək.

Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева приняли участие в открытии центра семейного отдыха «Dalğa Beach – Aqua Park»
26 мая 2015, 16:55
В Баку открылся еще один современный центр отдыха и развлечений - «Dalğa Beach – Aqua Park».
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева приняли участие в открытии центра семейного отдыха «Dalğa Beach – Aqua Park».
Недавно построенный в поселке Мардакян Хазарского района столицы «Dalğa Beach – Aqua Park» отличается разнообразием услуг и привлекательностью конструкции.
Глава государства был проинформирован об условиях, созданных в парке семейного отдыха. Было отмечено, что общая площадь «Dalğa Beach – Aqua Park» составляет 68 тысяч квадратных метров. Это – крупнейший по территории аквапарк в Азербайджане. Центр отдыха, расположенный на побережье Каспийского моря, построен в оригинальном стиле. В комплексе отдыха создано 7 бассейнов общей площадью 12 тысяч квадратных метров. В этих бассейнах гости смогут заниматься серфингом на искусственных волнах. В бассейнах сооружены 7 водных аттракционов. Для содержательного отдыха малышей созданы бассейн площадью 700 квадратных метров и другие развлекательные сооружения. Для организации обслуживания отдыхающих на самом современном уровне в комплексе построено большое количество ресторанов и объектов обслуживания. В диско-клубе «Dalğa Beach – Aqua Park» установлено оборудование для создания звуковых и световых эффектов, произведенное известными компаниями мира. Это позволяет организовывать в диско-клубе различные развлекательные шоу и программы.
Для организации содержательного отдыха гостей все на территории оформлено с высоким вкусом. Разнообразные зеленые уголки, благоприятное расположение бассейнов создадут у отдыхающих здесь людей прекрасное настроение. В здешних ресторанах посетителям центра отдыха будут предложены образцы азербайджанской и мировой кухни, а также различные блюда, приготовленные из морепродуктов. На территории аквапарка имеется постоянно действующий оригинальный водный аттракцион.
Глава государства и его супруга также побывали в построенном в море ресторане «Маяк». Этот объект общественного питания привлекает внимание оригинальным архитектурным решением – он построен в стиле старых бакинских маяков. Панорама, открывающаяся отсюда на Каспий, создаст у отдыхающих приятное настроение.
В центре отдыха имеется также пляжная зона площадью 26 тысяч квадратных метров.
В комплексе «Dalğa Beach – Aqua Park» построен также VIP-house. Здесь созданы все условия для полного обеспечения удобства клиентов. Из окон VIP-house открывается прекрасная панорама на Каспийское море и центр отдыха.
«Dalğa Beach – Aqua Park» с его чистым воздухом и великолепной морской панорамой станет любимым местом отдыха и развлечений местных и иностранных туристов. Открытие этого объекта имеет важное значение также с точки зрения повышения туристического потенциала Баку и организации содержательного отдыха гостей нашего горда. Открытие такого места для семейного отдыха, оснащенного современной инфраструктурой, накануне первых Европейских игр «Баку-2015» еще более разнообразит впечатления о нашей стране у туристов, которые приедут в столицу в связи в предстоящими соревнованиями.