Pakistan İslam Respublikasının Prezidenti Məmnun Hüseyndən
Milli bayramınız - Respublika Günü münasibətilə Sizə və Azərbaycan xalqına Pakistan Hökuməti və xalqı adından səmimi təbriklərimi çatdırmaqdan şərəf duyuram.
Bizim ortaq maraqlarımız, dəyərlərimiz, regionlarda sülh və sabitlik üçün töhfələrimiz bir-birimizə siyasi məsələlərdə güclü qarşılıqlı dəstəklə ifadə olunur. Əminəm ki, bizim əlaqələr yaxın zamanda daha da güclənəcək, xalqlarımızın rifahı və firavanlığı artacaq.
Bu ilin martında Azərbaycana səfərim zamanı razılaşdırdığımız kimi, bütün sahələrdə ikitərəfli əməkdaşlığımızın daha da genişlənəcəyinə əminəm.

От Президента Исламской Республики Пакистан Мамнуна Хусейна
Для меня высокая честь от имени правительства и народа Пакистана передать сердечные поздравления по случаю Вашего национального праздника - Дня Республики.
Наши общие интересы, ценности, вклад в мир и безопасность в регионах выражаются в мощной взаимной поддержке друг друга в политических вопросах. Убежден, что в ближайшем будущем наши связи еще более упрочатся, благосостояние и благополучие наших народов возрастут.
Уверен, как мы договорились в ходе моего визита в Азербайджан в марте этого года, в дальнейшем расширении двустороннего сотрудничества во всех областях.