İlham Əliyev Qazaxıstan Respublikasının Prezidenti Nursultan Nazarbayevə telefonla zəng edib
Aprelin 27-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Qazaxıstan Respublikasının Prezidenti Nursultan Nazarbayevə telefonla zəng edib.
Dövlətimizin başçısı Nursultan Nazarbayevi prezident seçkilərində inamlı qələbəsi münasibətilə təbrik edib, ona ali dövləti fəaliyyətində yeni-yeni uğurlar, möhkəm cansağlığı arzulayıb.
Qazaxıstan Prezidenti göstərilən diqqətə və təbriklərinə görə Prezident İlham Əliyevə minnətdarlığını bildirib.
Dövlət başçıları Azərbaycan ilə Qazaxıstan arasında dostluq və qardaşlıq münasibətlərinin bundan sonra da bütün sahələrdə uğurla inkişaf edəcəyinə əmin olduqlarını bildiriblər.

Ильхам Алиев позвонил Президенту Республики Казахстан Нурсултану Назарбаеву
27 апреля Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев позвонил Президенту Республики Казахстан Нурсултану Назарбаеву.
Глава нашего государства поздравил Нурсултана Назарбаева с убедительной победой на президентских выборах, пожелал ему новых успехов в высшей государственной деятельности и крепкого здоровья.
Президент Казахстана выразил признательность Президенту Ильхаму Алиеву за проявленное внимание и поздравления.
Главы государств выразили уверенность в том, что дружеские и братские отношения между Азербайджаном и Казахстаном будут и впредь успешно развиваться во всех сферах.