İlham Əliyev Rusiyanın “Rostex” Dövlət Korporasiyasının baş direktorunun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib
20 aprel 2015, 16:30
Prezident İlham Əliyev Rusiyanın “Rostex” Dövlət Korporasiyasının baş direktoru Sergey Çemezovun başçılıq etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib.
Baş direktor Sergey Çemezov Rusiya Federasiyasının Prezidenti Vladimir Putinin salamlarını dövlətimizin başçısına çatdırdı. Sergey Çemezov rəhbərlik etdiyi “Rostex” Dövlət Korporasiyasında aparılan struktur islahatları və həyata keçirilən işlər barədə məlumat verdi.
Görüşdə Azərbaycan ilə Rusiya arasında əlaqələrin çox yüksək səviyyədə olduğu bildirildi, müdafiə sənayesi, maşınqayırma, yüksək texnologiyalar, əczaçılıq və digər sahələrdə əməkdaşlığın perspektivləri ətrafında fikir mübadiləsi aparıldı.
Prezident İlham Əliyev Rusiya Federasiyasının Prezidenti Vladimir Putinin salamlarına görə minnətdarlığını bildirdi, onun da salamlarını Rusiya dövlətinin başçısına çatdırmağı xahiş etdi.

Ильхам Алиев принял делегацию во главе с генеральным директором российской Государственной корпорации «Ростех»
20 апреля 2015, 16:30
Ильхам Алиев принял делегацию  во главе с генеральным директором российской Государственной корпорации «Ростех»
Президент Ильхам Алиев принял делегацию во главе с генеральным директором российской Государственной корпорации «Ростех» Сергеем Чемезовым.
Генеральный директор Сергей Чемезов передал главе государства приветствия Президента Российской Федерации Владимира Путина. Сергей.Чемезов проинформировал о структурных преобразованиях и работе, проводимой в возглавляемой им Государственной корпорации «Ростех».
На встрече был отмечено, что связи между Азербайджаном и Россией находятся на очень высоком уровне, состоялся обмен мнениями о перспективах сотрудничества в оборонной промышленности, машиностроении, сфере высоких технологий, фармацевтики и др.
Президент Ильхам Алиев выразил признательность за приветствия Президента Российской Федерации Владимира Путина и просил передать его приветствия главе Российского государства.