İlham Əliyev Avropa Atıcılıq Konfederasiyasının və Rusiya Atıcılıq İttifaqının prezidentini qəbul edib
23 oktyabr 2014, 15:15
Prezident İlham Əliyev Avropa Atıcılıq Konfederasiyasının və Rusiya Federasiyası Atıcılıq İttifaqının prezidenti Vladimir Lisini qəbul edib.
Görüşdə idmanın müxtəlif növləri, o cümlədən atıcılıq idmanı üzrə ölkəmizdə yüksək standartlara uyğun infrastrukturun yaradıldığı qeyd edildi, mötəbər beynəlxalq idman yarışlarının, eləcə də bu günlərdə Azərbaycanda atıcılıq üzrə Dünya kubokunun final mərhələsinin keçirilməsinin önəmi vurğulandı.
Söhbət zamanı 2015-ci il Avropa Oyunları ilə bağlı məsələlərdən danışıldı, 2017-ci ildə Azərbaycanda keçiriləcək atıcılıq üzrə Avropa çempionatına hazırlıq işlərinin yüksək səviyyədə aparıldığı bildirildi.

Ильхам Алиев принял президента Европейской конфедерации стрелкового спорта и Российского союза стрелкового спорта
23 октября 2014, 15:15
Президент Ильхам Алиев принял президента Европейской конфедерации стрелкового спорта и Российского союза стрелкового спорта Владимира Лисина.
На встрече было отмечено, что в нашей стране создана соответствующая высоким стандартам инфраструктура по различным видам спорта, в том числе по стрелковому спорту, подчеркнуто значение проведения в Азербайджане представительных международных спортивных соревнований, в том числе на днях финального этапа Кубка мира по стрельбе.
В ходе беседы речь шла о вопросах, связанных с Европейскими играми 2015 года, отмечено, что подготовка к предстоящему в 2017 году в Азербайджане чемпионату Европы по стрельбе ведется на высоком уровне.