Xəzəryanı ölkələrin dövlət başçıları Həştərxanda yetişdirilən nərə balıqlarının Volqaya buraxılması mərasimində iştirak ediblər
29 sentyabr 2014, 18:30
Həştərxan şəhərində Xəzəryanı ölkələrin dövlət başçılarının IV Sammitində iştirak edən Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev, Rusiya Prezidenti Vladimir Putin, İran Prezidenti Həsən Ruhani, Qazaxıstan Prezidenti Nursultan Nazarbayev və Türkmənistan Prezidenti Qurbanqulu Berdiməhəmmədov Volqa çayı sahilində gəziblər.
Sonra prezidentlər Həştərxanda yetişdirilən nərə balıqlarının Volqa çayına buraxılması mərasimində iştirak ediblər.

Главы государств Прикаспийских стран приняли участие в церемонии выпуска в Волгу выращиваемых в Астрахани мальков осетров
29 сентября 2014, 18:30
Президент Азербайджана Ильхам Алиев, Президент России Владимир Путин, Президент Ирана Хасан Рухани, Президент Казахстана Нурсултан Назарбаев и Президент Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедов совершили в Астрахани прогулку по берегу Волги.
Затем президенты приняли участие в церемонии выпуска в Волгу выращиваемых в Астрахани мальков осетров.